Witamy w MEDYK CENTRUM...

Laserowe obkurczanie pochwy

Czym jest rozluźniona pochwa?

Zespół rozluźnienia pochwy stanowi dla dużej ilości kobiet bardzo duży problem w kontaktach seksualnych. Kobieta staje się bardziej skrępowana, zawstydzona oraz znacznie spada jej satysfakcja z życia seksualnego.

Jak można leczyć rozluźnioną pochwę i przywrócić jej pierwotne właściwości?

Metodą nowoczesną i skuteczną jest obkurczanie pochwy metodą laserową. Laserowe obkurczanie pochwy to nowoczesne osiągnięcie medycyny. Zastosowanie lasera w obkurczaniu pochwy daje gwarancję przeprowadzenia zabiegu w sposób precyzyjny, bez krwawienia, bezbolesny. Obkurczanie pochwy laserem zapewnia szybkie gojenie tkanek, bardzo szybki proces zdrowienia, do codziennych obowiązków wracasz natychmiast a powrót do aktywności seksualnej możliwy jest już po miesiącu.

Jakie są wskazania do zabiegu obkurczania pochwy metodą laserową?

Jak wykonuje się ten zabieg?

Podczas zabiegu wykorzystujemy laser, który oddziałuje na ścianki od wnętrza pochwy. Na skutek zastosowania lasera dochodzi do tzw. fototermicznego, nieablacyjnego napięcia i obkurczenia pochwy. Kolagen w błonie śluzowej pochwy i powięzi wewnątrzmiednicznej jest stymulowany. W efekcie dochodzi do zwiększenia napięcia tkanek a błona śluzowa pochwy staje się bardziej elastyczna i napięta. Doznania w trakcie stosunku płciowego ulegają znacznej poprawie - zarówno u pacjentki jak też u jej partnera. Poprawia się jakość i komfort życia. Najważniejsze, że zabieg zapobiega również możliwości pojawienia się wysiłkowego nietrzymania moczu.

Czy leczenie laserem wymaga jednorazowego poddania się zabiegowi czy kilku wizytom?

Złagodzenie lekkiego lub średnio nasilonego wysiłkowego nietrzymania moczu wymaga zwykle jednorazowego zabiegu. Jeżeli zajdzie potrzeba, zabieg można powtórzyć po miesiącu.

Ile czasu trwa zabieg?

Wszystko zależy od stopnia rozciągnięcia tkanek pochwy, ilości porodów, wieku pacjentki. W większości przypadków wystarcza wykonanie tylko jednego zabiegu. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć po miesiącu.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserowego obkurczania pochwy?

Przede wszystkim infekcje w obrębie narządu rodnego. Przed zabiegiem należy się przebadać ginekologicznie i wyleczyć ewentualne infekcje pochwy.

Po zabiegu obkurczania pochwy:

Możesz wrócić do swoich codziennych obowiązków od razu. Możliwe jest wystąpienie przesięku surowiczego, z tego względu zaleca się stosowanie podpasek do momentu, aż przesięk ustąpi. Zalecana wstrzemięźliwość seksualna przez okres jednego miesiąca po zabiegu.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Młode mamy będą cieszyć się efektem przez lata lub do następnego porodu, podczas którego może dojść znów do nadmiernego rozciągnięcia tkanek - ale nie musi. Wzmocnienie pochwy podczas zabiegu może zminimalizować ryzyko zbyt nadmiernego rozciągnięcia tkanki i kolejny poród może okazać się już mniej destrukcyjny. Jeśli problem występuje u kobiety, która jest po okresie menopauzy należy stosować odpowiednią terapię hormonalną - odpowiedni poziom hormonów będzie podtrzymywać efekt zabiegu.

 

Rejestracja telefoniczna 34 365 46 66 lub eRejestracja - https://erejestracja.medyk-centrum.pl/portal

Cenniki
cennik poradnie
cennik szpital
cennik medycyna estetyczna