Witamy w MEDYK CENTRUM...

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna to szybko rozwijająca się nowa dziedzina nauki. Dbałość o urodę, zmieniająca się od wieków nabrała nowego wyrazu z poprawą jakości życia społeczeństw Zachodu szczególnie w ostatnich latach. medycyna estetyczna.

Oprócz troski o wygląd pojawiło się dążenie do opóźniania procesu starzenia się a zadanie to postawiono przed współczesną medycyną. Tak, z potrzeby czasu, powstała zupełnie nowa specjalność medyczna w rozwój której zaangażowanych jest coraz więcej dziedzin nauki i techniki. Renomowane, światowe laboratoria wdrożyły programy badawcze nad substancjami do poprawy wyglądu i urody. Podjęto produkcję coraz nowocześniejszych urządzeń upiększających ciało oraz niwelujących defekty. Nauka o zdrowym odżywianiu przeżywa prawdziwą rewolucję, powstają liczne centra odnowy oparte o ruch i ćwiczenia fizyczne, masaże, spa, fitness.Powstały wreszcie Szkoły Medycyny Estetycznej dla lekarzy, w których wykładają często światowi specjaliści dzieląc się wiedzą i unikalnymi umiejętnościami zabiegowymi. W jednej z takich szkół dane mi było studiować w okresie 2009 - 2011. To Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Warszawie założona w 2002 roku i kierowana przez Dr n. med. Andrzeja Ignaciuka - czołowego światowego eksperta dziedziny oraz wiceprezesa UNION INTERNATIONALE DE MEDICINE ESTHETIQUE.

Na pytanie czym jest Medycyna Estetyczna dr Jgnaciuk udzielił w jednym z wywiadów następującej odpowiedzi:

Medycyna estetyczna jest gałęzią medycyny zajmującą się tworzeniem i odtwarzaniem równowagi psychofizycznej człowieka. Zwraca się głównie ku tym, którzy czują się “źle” z nieakceptowanym defektem estetycznym. Jest to medycyna jakości życia, a zdrowie jest tu traktowane jako wyraz dobrostanu psychofizycznego. Ma gównie charakter zapobiegawczy, a dopiero potem korekcyjny. W fazie prewencyjnej lekarze winni uczyć pacjentów jak poznać i zaakceptować swoje ciało, jak je chronić i jak nim zarządzać zgodnie z regułami higieny życia dotyczącymi odżywiania, wysiłku fizycznego, psychicznego oraz higieny kosmetycznej. W fazie korekcyjnej program przewiduje posługiwanie się wyłącznie oficjalnie uznanymi metodami i technikami lekarskimi, chirurgicznymi, fizykoterapeutycznymi, uzdrowiskowymi oraz kosmetycznymi

 

Nasi specjaliści

Cenniki
cennik poradnie
cennik szpital
cennik medycyna estetyczna