Witamy w MEDYK CENTRUM...

Endokrynologia

Endokrynologia zajmuje się fizjologią i patologią gospodarki hormonalnej naszego organizmu. Jest to tak samo bardzo rozległa dziedzina jak interna, stąd wyróżnia się wiele podgrup w tej specjalności, m.in. choroby tarczycy, diabetologię, zaburzenia gospodarki wapniowo-fosforanowej (osteoporoza itp.), zaburzenia okresu dojrzewania, zaburzenia okresu przekwitania, choroby przysadki mózgowej.

Lekarze endokrynolodzy, prowadzący poradnie, współpracują ściśle z internistami, genetykami, ginekologami-endokrynologami, neurologami i neurochirurgami, jak również z ortopedami. 

Objawy chorób endokrynologicznych:

Nadmierna pobudliwość nerwowa, nadmierna potliwość, uderzenia gorąca, bądź - przeciwstawne - ochłodzenie ciała, poczucie osłabienia, kołatanie serca, bądź nadmierna senność i trwałe uczucie zmęczenia - są to objawy wskazujące na schorzenia na tle hormonalnym. Poza tym zaburzenia miesiączkowania, bóle mięśniowe, bóle kości (szczególnie w nocy), bóle głowy, zaburzenia widzenia (podwójne widzenie) - to wszystko są objawy sugerujące konieczność wykonania badań hormonalnych i badań obrazowych.

W ramach poradni endokrynologicznej zapewniamy swoim pacjentom dostęp do badań analitycznych, biochemicznych, immunologicznych i hormonalnych, testów dynamicznych hormonalnych, cytologii, konsultacji lekarzy wszelkich specjalności i badań wynikających z danej dziedziny medycznej (np. cytologia ginekologiczna), diagnostyki USG i biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej.

Nasi specjaliści

Cenniki
cennik poradnie
cennik szpital
cennik medycyna estetyczna