Witamy w MEDYK CENTRUM...

Dobry okulista Częstochowa

Badanie pola widzenia (PERYMETRIA)

Perymetria pozwala na zbadanie pola widzenia przy pomocy specjalnego aparatu, zwanego polomierzem.

Badanie polega na określeniu obszaru widzianego nieruchomym okiem. Dzięki temu badaniu możemy zobaczyć ubytki w polu widzenia, które najczęściej są wynikiem zmian chorobowych samej siatkówki lub przerwania łączności dróg doprowadzających bodźce do ośrodków wzrokowych w mózgowiu.

Perymetria pozwala również na ocenę zdolności siatkówki do odróżniania jasności testowego znaczka od luminancji tła, czyli czułości siatkówki na światło.

diagnostyka w Częstochowie

 

Badanie DNA oka

W Medyk Centrum badanie dna oka wykonujemy podczas każdej wizyty okulistycznej. Podczas badania nasz lekarz specjalista, może zlecić podanie kropli rozszerzających źrenicę.

diagnostyka w Częstochowie

 

Pytania i odpowiedzi?

Badanie OCT oka

W Medyk Centrum posiadamy optyczny tomograf OCT, umożliwia nam on wykonanie w pełni zautomatyzowanej topografii tarczy oraz analizy rozwoju choroby wraz z analizą komórek zwojowych i pomiarem kąta przesączania. Dzięki temu zaawansowanego badaniu możemy zobrazować strukturę oka i ujawnić wszelkie zmiany patologiczne. Różnorodne funkcje analityczne tej aparatury umożliwiają obrazowanie oraz analizę rogówki i przedniego odcinka oka. Jest to niezbędne do wykrycia początków choroby oraz śledzenia jej postępów i skuteczności stosowanego leczenia jaskry.

Badanie OCT jest wykonane a następnie opisane przez doświadczonego okulistę. Okuliści pracujący w Medyk Centrum posiadają odpowiednie kwalifikacje i wiedzę do wykonywania badania OCT.

badanie oct oka w czestochowie

 

Okulistyka

Ewelina Bińczyk-Wesołowska - ZnanyLekarz.pl
Cenniki
cennik poradnie
cennik szpital
cennik medycyna estetyczna