Witamy w MEDYK CENTRUM...

Piersi

Piersi


POWIĘKSZANIE PIERSI IMPLANTAMI

Zbyt mały biust powoduje u kobiet kompleksy i brak samoakceptacji, które mogą mieć negatywny wpływ na ich życie. Marzenie o pięknym biuście jest możliwe do spełnienia dzięki zabiegowi powiększania piersi, który znajduje się w czołówce najczęściej wykonywanych z zakresu chirurgii plastycznej.

W jednej z metod powiększania piersi używane są implanty - anatomiczne lub okrągłe - dobierane do budowy klatki piersiowej, wielkości i kształtu piersi przed operacją oraz indywidualnych potrzeb Pacjentki.

Zabieg polega na umieszczeniu implantu wewnątrz piersi, a dokładnie pod gruczołem lub  mięśniem piersiowym, który modeluje kształt i rozmiar biustu. Wprowadza się go tak, aby był niewidoczny i zakryty przez tkankę piersiową.

Przez zabiegiem konieczne jest odbycie konsultacji z lekarzem, podczas której Pacjentka  przedstawia swoje oczekiwania, omawiane są metody i szczegóły zabiegu, dobierany jest implant oraz przedstawiane zalecenia pozabiegowe.

Wskazania do wykonania zabiegu:

  • chęć zwiększenia rozmiaru biustu,
  • asymetria biustu,
  • utrata jędrności piersi,
  • zmiana wyglądu piersi po porodzie bądź karmieniu,
  • zmiana wyglądu piersi po chorobie,
  • zmiana wyglądu piersi po utracie wagi.

Po zabiegu Pacjentka pozostaje pod opieką naszego zespołu przez jeden dzień.


LIPOMODELING PIERSI WŁASNYM TŁUSZCZEM

Lipomodeling piersi własnym tłuszczem to zabieg z wykorzystaniem tkanki własnej pacjentki.

Lipomodeling polega na pobrania tkanki tłuszczowej (liposukcji) z wybranej okolicy ciała - brzucha, boczków, ud - z którego odzyskiwane są wolna tkanka tłuszczowa oraz komórki macierzyste, a następnie przeszczepiane są do piersi.

Zabieg przeprowadza się w celu poprawy kształtu, powiększenie i ujędrnienie biustu. Wykonywany jest również jako uzupełnienie rekonstrukcji piersi po leczeniu onkologicznym.


REDUKCJA (ZMNIEJSZENIE) PIERSI

Na zabieg redukcji (zmniejszenia) piersi decydują się kobiety, których zbyt obfity biust negatywnie wpływa na jakość życia. Bóle pleców i karku, problemy z oddychaniem, zwiększona męczliwość czy trudności w wykonywaniu niektórych aktywności, związane mogą być z  rozmiarem i ciężarem  piersi.

Operacja redukcji piersi wykonywana jest z dwóch względów - estetycznego i zdrowotnego. Poprzez wycięcie nadmiary tłuszczu i części tkanki gruczołowej oraz usunięcie nadmiaru skóry, piersi stają się mniejsze i lżejsze, a ich wielkość jest dopasowana do proporcji ciała Pacjentki.

Zabieg trwa od 3 do 4 godzin. Przez około sześć tygodni po zabiegu pacjentka nosi specjalny odpowiednio dopasowany biustonosz, a wszystkie szczegółowe zalecenia pozabiegowe omawia z Pacjentką lekarz prowadzący. Efekty zabiegu widoczne są po kilku tygodniach, po pełnym zagojeniu piersi.


PODNIESIENIE PIERSI

Spadek elastyczności i jędrności piersi spowodowany upływem lat, ciążą, karmieniem piersią czy znaczną utratą masy ciała dotyczy wielu kobiet. Pod wpływem grawitacji piersi opadają, stając się mniej atrakcyjne i wielokrotnie są powodem kompleksów i obniżonej samooceny.

Podczas zabiegu podniesienia piersi uzyskuje się:

  • skorygowanie położenia gruczołu piersiowego na klatce piersiowej,
  • poprawę kształtu piersi,
  • poprawę jędrności piersi,
  • odpowiednie położenie brodawki sutkowej.

Jeśli jest to konieczne, zabieg podniesienie piersi łączone jest z lipo-modelingiem, powiększeniem czy redukcją piersi.

Przez okres około czterech tygodni Pacjentka powinna nosić specjalny biustonosz, pomagający w regeneracji oraz w ostatecznym wyglądzie biustu. Końcowy efekt zabiegu widoczny będzie od 3 do 6 miesięcy po operacji.


SYMETRYZACJA PIERSI

Niewielka asymetria piersi jest czymś normalnym, natomiast zdarza się, że jedna z piersi kobiety znacznie odbiega od drugiej. Z tego też powodu wykonuje się zabieg symetryzacji piersi.

Symetryzacja piersi może zostać wykonana kilkoma metodami, które dobierane są przez lekarza podczas konsultacji z Pacjentką. W zależności od problemu z jakim zgłasza się pacjentka, mogą zostać zastosowane wszczepienie implantów, lipomodeling, redukcja piersi oraz podniesienie piersi.


REKONSTRUKCJA PIERSI

Rekonstrukcja piersi wykonywana jest u Pacjentek, które z powodu wykrytego nowotworu złośliwego piersi, przeszły zabieg całkowitej amputacji piersi (mastektomii) lub leczenia oszczędzającego (BCT), u Pań ze stwierdzoną mutacją BRCA1 i BRCA2, które poddały się profilaktycznej amputacji piersi.

Nowotwór złośliwy piersi oraz zabiegi operacyjne przeprowadzane w procesie leczenia mają duży wpływ na psychikę kobiety. Prowadzić mogą do obniżonej samooceny i braku akceptacji własnego wyglądu, które stają się barierą w .

Celem zabiegu rekonstrukcji jest odtworzenie piersi Pacjentki z zachowaniem naturalnego wyglądu, proporcji i symetrii w stosunku do reszty ciała. Podczas konsultacji lekarz dostosowuje metodę operacji wg

Cenniki
cennik poradnie
cennik szpital
cennik medycyna estetyczna