Witamy w MEDYK CENTRUM...

Badania mammograficzne

Mammografia

Mammografia jest radiologiczną metodą badania sutka (gruczołu piersiowego), które jest badaniem bezpiecznym, bezbolesnym, nie wymaga żadnych przygotowań i trwa kilka minut.

Informacje

W Centrum Medycznym Medyk Centrum w Częstochowie posiadamy nowoczesny sprzęt, który wykorzystujemy w szeregu Pracowni Diagnostycznych, gdzie można wykonać badnia:

Profilaktyka raka piersi

Kto może korzystać z programu?

Etap Pogłębionej Diagnostyki Raka Piersi

Cytologia to nieinwazyjne badanie szyjki macicy, polegające na pobraniu z niej wymazu. Ginekolog specjalną szczoteczką zbiera materiał komórkowy zgromadzony w szyjce, a następnie umieszcza go na szkiełku mikroskopowym. Ostatecznie wymaz trafia do laboratorium, gdzie zostaje poddany analizie. Badanie nie jest bolesne, pacjentka może odczuć jedynie chwilowy dyskomfort. Umożliwia ono wykrycie stanów przed nowotworowych i nowotworowych. Zdiagnozowanie ich w tak wczesnym stadium nie jest właściwie możliwe w inny sposób. Pozwala ono na usunięcie zmian gdy są one jeszcze minimalne, w sposób mniej inwazyjny, co nie pozostaje bez znaczenia dla młodych kobiet, które planują w przyszłości zajść w ciążę. Istnieje możliwość przeprowadzenia badania metodą jednowarstwową – różni się ona tym od metody konwencjonalnej, że po pobraniu materiału jest on umieszczany w specjalnej substancji utrwalającej, dzięki czemu większa ilość komórek bierze udział w analizie, a obraz jest pełniejszy.

Cenniki
cennik poradnie
cennik szpital
cennik medycyna estetyczna