Napisz do nasz maila Rejestracja online Zobacz nas na Youtube Zobacz nas na Facebooku Zadznoń do nas przez Skype - login: medykcentru

Jesteś tutaj

Strona główna » Stomatologia

Usługi stomatologiczne

Wykonujemy kompleksowe leczenie stomatologiczne w zakresie:ząbki

  • Stomatologia zachowawcza
  • Endodoncja
  • Stomatologia Estetyczna
  • Stomatologia dziecięca
  • Protetyka
  • Chiriurgia szczękowo-twarzowa
  • Implantologia
  • RTG cyfrowe punktowe i pantomograficzne

Stomatologia zachowawcza

Ten dział stomatologii obejmuje profilaktykę próchnicy zębów oraz leczenie już powstałych ubytków próchniczych. Wykorzystujemy w tym celu najnowocześniejsze metody leczenia oraz materiały kompozytowe najwyższej jakości amerykańskiej firmy 3M Espe, które cechują się dużą wytrzymałością i odpornością na ścieranie z uwagi na eliminację skurczu polimeryzacyjnego, powstającego podczas polimeryzacji lampą UV. Pełna gama barw pozwala na idywidualne dobranie koloru, tak aby uzyskać jak najlepszy efekt estetyczny.

Endodoncja

Endodoncja - inaczej leczenie kanałowe. Polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi z komory zęba i kanałów korzeniowych, a następnie na szczelnym ich wypełnieniu.endodoncja

Najczęstrzą przyczyną potrzeby leczenia kanałowego są powikłania głębokich ubytków próchnicowych - zapalenie miazgi komorowej i korzeniowej zęba. Do zapalenia miazgii dochodzi w wyniku przedostania się bakterii próchnicotwórczych przez szkliwo i zębinę do wnętrza zęba. Miazga zęba jest żywą, unaczynioną i unerwioną tkanką, która jest połączona z krwioobiegiem całego organizmu. Zainfekowana miazga jest niebezpieczna dla samego zęba, a także całego organizmu. Bakterie wędrując z krwią wpływają negatywnie na stawy, serce, nerki i inne narządy. Taki stan wymaga natychmiastowego leczenia.

Do dyspozycji posiadamy endometry – urządzenia do elektronicznego pomiaru długości kanału, tylko kanał wypełniony do samego wierzchołka gwarantuje szczenlość leczenia. W celu weryfikacjii wyników naszego leczenia posiadamy najwyższej jakości sprzęt RTG.


Profilaktyka
 
Jest to chyba najważniejszy dział stomatologii. Prawidłowa profilaktyka i regularne wizyty kontrone gwarantują zdrowe zęby.
szczotkowanie zębówW naszym gabinecie do dospozycji mamy metody ultradzwiękowego usuwania kamienia nazębnego, usuwanie osadów nazębnych za pomocą piaskarki firmy 3M. Bardzo ważną rolę w profilaktyce próchnicy odgrywa fluoryzacja zębów, nie tylko u dzieci, również u dorosłych. U dzieci wykonujemy zagiegi lakowania bruzd świeżo wyrżniętych zębów stałych, co chroni je przed próchnicą.
 


Stomatologia dziecięca
 
Szczególną troską otaczamy naszych małych pacjentów. Wiemy, jak ważny jest pierwszy kontakt dziecka z gabinetem i lekarzem stomatologiem. dziecko u dentystyDlatego staramy się zapewnić małym pacjentom bezstresową atmosferę. Dziecko podczas zabiegu może oglądać bajkę na monitorze przed unitem. Po wizycie na naszych dzielnych pacjentów czekają nagrody. W mlecznych zębach stosujemy kolorowe wypełnienia – dziecko samo może wybrać kolor.

Rodzice często nie zdają sobie sprawy, że mleczne zęby wymagają leczenia. Zaniechanie leczenia może być przyczyną wad zgryzu i próchnicy w zębach stałych, dlatego oprócz leczenia malucha zawsze staramy się udzilać rad rodzicom jak prawidłowo dbać o zęby dziecka, żeby uniknąć nieprzyjemnych powikłań.
 
Protetyka
 
proteza w szklanceProtetyka to dział stomatologii, który zajmuje się odbudową ciągłości łuków zębowych, przez co odtwarza się ich czynność oraz wygląd zewnętrzny twarzy pacjenta. Oferujemy Państwu pełen zakres usług. Dla każdego pacjenta staramy sie wybrać jak najlepsze rozwiązanie w zgodzie z jego oczekiwaniem, tak aby zapewnić konfort i dobry efekt estetyczny.
 
Stomatologia estetyczna
 
Szeroki wachlarz dostępnych współcześnie metod pozwala zmienić kształt, kolor, barwę, położenie zębów, ale przede wszystkim, pozwala zmienić UŚMIECH. Białe, równe, piękne zęby to niewątpliwie oznaka zdrowia i urody. Kształtny, pełny uśmiech tworzy podstawę dla estetycznego wyglądu.stomatologiczny uśmiech
Każdy chce mieć piękny uśmiech i białe zęby. Niestety wraz z wiekiem i przy nie dokońca prawidłowej higienie jamy ustnej zęby ciemnieją i przebarwiają się. Kawa, czerwone wino, herbata, papierosy czy też rozmaite leki zawierają dużo barwników, które mogą powodować nieestetyczne przebarwienia. Regularne mycie i dbanie o zęby usuwa ich część, ale przebarwienia, które wniknęły głęboko w strukturę zęba trzeba usunąć w inny sposób. Stałe stosowanie past ścierających, sprzedawanych jako tzw. wybielające może zaszkodzić zębom i doprowadzić do abrazji, czyli starcia powierzchni zębów. Oferujemy Państwu nakładkowe wybielanie zębów. Zabieg rozpoczyna się od pobrania wycisków w celu wykonania nakładki tzw. szyny wybielającej. Nakładka ta jest wykonywana indywidualnie dla każdego pacjenta. Na następnej wizycie pacjent otrzymuje żel wybielający, który powinien nakładać na nakładki w zależności od wskazań nocą lub w ciągu dnia. Lekarz wyjaśnia pacjentowi jak go aplikować do nakładek i na jaki czas je zakładać. Należy pamiętać, że uzupełnienia protetyczne i wypełnienia pozostają bez zmian. W razie potrzeby, po ustabilizowaniu się koloru istnieje możliwość ich wymiany na jaśniejsze.
 
Implantologia
 
Utrata nawet pojedynczego zęba nie jest obojętna dla całego układu gryzienia i każdy ubytek wymaga jak najszybszego uzupełnienia. Zostawienie pustego miejsca po zębie jest poważnym błędem. Zęby bowiem tworzą tak spójny zespół, że jakiekolwiek braki w jego obrębie wywołują zaburzenia: w danym łuku, pomiędzy dolnym i górnym łukiem oraz w aparacie utrzymującym ząb w kości i stawach skroniowo-żuchwowych. Pojedyncze zęby, zaczynają się przesuwać lub wysuwać, aby spotkać inne, z którymi mogłyby kontaktować. Utrata jednego lub większej ilości zębów daje kilka możliwości uzupełnienia ich. Jedną z nich jest umieszczenie w kości implantu czyli sztucznego korzenia.Implant wygląda jak gwintowana śruba. Wykonany jest z tytanu. Na implancie osadza się koronę porcelanową. Jest to rozwiązanie dające najlepsze efekty estetyczne, ale również funkcjonalne.
 
Chirurgia szczękowo-twarzowa
 
zabiegi chirurgii szczękowo-twarzowejOferujemy pełną gamę zabiegów chirurgicznych. Będąc w rękach wprawnego i doświadczonego specjalisty, z którym współpracuje nasz gabinet, nie będą musieli się Państwo obawiać zabiegów kryjących się pod na pozór groźnie brzmiącymi nazwami: usunięcia zębów zatrzymanych, resekcje, hemisekcje, odbarczanie torbieli, podnoszenie dna zatoki itp.Wszystkie zabiegi będą całkowicie bezbolesne.

 

Zdjęcia panoramiczne zębówpantomogram

Wykonujemy pełny zakres badań radiologicznych w stomatologii. Posiadamy rentgeny przy unitach stomatologicznych, jak również bardzo nowoczesny cyfrowy pantomogram do badań panoramicznych. Wynik badania w formie cyfrowego zapisu na płycie CD.

Badania wykonujemy od 900 do 1900.

eRejestracja w Medyk Centrum

def