Napisz do nasz maila Rejestracja online Zobacz nas na Youtube Zobacz nas na Facebooku Zadznoń do nas przez Skype - login: medykcentru

Jesteś tutaj

Strona główna » Specjalistyka

Endokrynologia

Endokrynologia zajmuje się fizjologią i patologią gospodarki hormonalnej naszego organizmu. Jest to tak samo bardzo rozległa dziedzina jak interna, stąd wyróżnia się wiele podgrup w tej specjalności, m.in. choroby tarczycy, diabetologię, zaburzenia gospodarki wapniowo-fosforanowej (osteoporoza itp.), zaburzenia okresu dojrzewania, zaburzenia okresu przekwitania, choroby przysadki mózgowej.narządy

Lekarze endokrynolodzy, prowadzący poradnie, współpracują ściśle z internistami, genetykami, ginekologami-endokrynologami, neurologami i neurochirurgami, jak również z ortopedami.

Objawy chorób endokrynologicznych:

Nadmierna pobudliwość nerwowa, nadmierna potliwość, uderzenia gorąca, bądź - przeciwstawne - ochłodzenie ciała, poczucie osłabienia, kołatanie serca, bądź nadmierna senność i trwałe uczucie zmęczenia - są to objawy wskazujące na schorzenia na tle hormonalnym. Poza tym zaburzenia miesiączkowania, bóle mięśniowe, bóle kości (szczególnie w nocy), bóle głowy, zaburzenia widzenia (podwójne widzenie) - to wszystko są objawy sugerujące konieczność wykonania badań hormonalnych i badań obrazowych.

W ramach poradni endokrynologicznej zapewniamy swoim pacjentom dostęp do badań analitycznych, biochemicznych, immunologicznych i hormonalnych, testów dynamicznych hormonalnych, cytologii, konsultacji lekarzy wszelkich specjalności i badań wynikających z danej dziedziny medycznej (np. cytologia ginekologiczna), diagnostyki USG i biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej.
Nasi specjaliści  
 

Specjalista endokrynologii oraz chorób wewnętrznych Prof. nadzw. dr hab. n. med. Katarzyna Winczyk.

Główne kierunki zainteresowań zawodowych:     

  • choroby tarczycy
  • choroby nadnerczy
  • choroby przysadki

Rejestracja pod numerem telefonu:  34 365 46 66

 

eRejestracja w Medyk Centrum

def