Witamy w MEDYK CENTRUM...

Nietrzymanie moczu

Leczenie nietrzymania moczu

 

Leczenie nietrzymania moczu, a dokładnie leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu, nagłego nietrzymania moczu i mieszanego nietrzymania moczu jest najczęstszą postacią schorzenia u kobiet. Po pierwsze wiemy, jak bardzo jest to uciążliwy problem dla kobiety i zaobserwowaliśmy wiele niekorzystnych zmian mających bezpośrednie przełożenie na ocenę jakości życia. Dlatego dowiedz się, jak możemy Ci pomóc.

 

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – co to jest i jakie są przyczyny

Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest najczęstszą postacią schorzenia nietrzymania moczu u kobiet. Definiuje się, jako mimowolne gubienie moczu podczas wysiłku fizycznego, kaszlu, kichania czy nagłej zmiany pozycji. To problem dotykający kobiety w różnym wieku.

Wśród przyczyn nietrzymania moczu wymienia się po pierwsze poród, ciążę, stan po menopauzie i otyłość. Jednak do problemu mogą prowadzić: rozluźnienie anatomicznej struktury podpierającej cewkę moczową i utrata funkcji mięśniowej dna miednicy.

Leczenie nietrzymania moczu – podsumowanie

W związku z tym, że mamy świadomość, iż utrzymanie higieny może ograniczać zachowania prospołeczne i kontakty ze znajomymi, rodziną. Problem ten może także odbierać chęć aktywności fizycznej. Pomimo coraz większej świadomości społeczeństwa, wiele kobiet nadal nie szuka pomocy u profesjonalisty. A tak naprawdę problem ten można już rozwiązać po pierwszym razie.

 

Leczenie nietrzymania moczu – metody bezinwazyjne

W związku z tym, iż wiemy, jak ważny jest komfort dla kobiety, Medyk Centrum skutecznie leczy problem związany z nietrzymaniem moczu. Leczenie nietrzymania moczu może odbyć się trzema bezinwazyjnymi i bezbolesnymi metodami:

 

Nieinwazyjne, a wręcz komfortowe leczenie nietrzymania moczu

Leczenie nietrzymania moczu z wykorzystaniem pola elektromagnetycznego to tak naprawdę sama przyjemność. Pacjentka może pozostać w ubraniu, ponieważ wystarczy usiąść na fotel i poddać się odczuwalnym mrowieniom i skurczom mięśni dna miednicy. Podczas gdy pacjentka siedzi na fotelu, do leczenia nietrzymania moczu dochodzi za pomocą energii elektromagnetycznej, głębokiej penetracji i stymulacji całego obszaru dna miednicy. W rezultacie działania silnie skoncentrowanego pola elektromagnetycznego zostaje przywrócona kontrola nerwowo-mięśniowa.

Użyta do zabiegu technologia wysyła impulsy elektromagnetyczne i utrzymuje je przez kilka sekund, których nie można osiągnąć podczas ćwiczeń mięśni Kegla. Poza leczeniem wysiłkowego nietrzymania moczu, zabieg sprawdza się w nagłym nietrzymaniu moczu, mieszanym nietrzymaniem moczu, po porodzie i po okresie menopauzy.

Aby leczenie było skuteczne, zaleca się serię 4 do 6, po minimum 30 minut.

 

Laseroterapia w leczeniu nietrzymania moczu

Laseroterapia jest to metoda niemal nieinwazyjna, dzięki której już po pierwszym razie może ustąpić problem nietrzymania moczu. Przede wszystkim jest to zabieg bezbolesny, nie wymaga znieczulenia i nie wymaga hospitalizacji. Ze względu na fototermiczne, nieablacyjne obkurczanie pochwy, wzmacniają się jej ścianki, powięź wewnątrzmiednicza i obszar ujścia cewki moczowej. Ilość zabiegów zależna jest od stopnia zaawansowania problemu nietrzymania moczu. Jednak często wystarcza już tylko jeden zabieg, aby usunąć lub załagodzić problem.

 

Ultradźwięki w leczeniu nietrzymania moczu

Zaawansowany zabieg ultradźwiękami jest przyjazny również kobietom w ciąży. Wysokiej częstotliwości skoncentrowane ultradźwięki wpływają na zawężenie pochwy, dzięki temu wpływają na łagodzenie wysiłkowego nietrzymania moczu.

Poprawa kondycji mięśni następuje już po 20 – 30 minutach zabiegu. Wysiłkowe nietrzymanie moczu zanika po 30 – 40 dniach od zabiegu.


Operacja nietrzymania moczu metodą TOT.
Jeśli są wskazania do leczenia operacyjnego przeprowadza się obecnie zabiegi metodą „TOT”, polegające na wprowadzeniu pod cewkę moczową specjalnej taśmy unoszącej i trwale podtrzymującej cewką moczową i połączenie cewki z pęcherzem moczowym. Zabiegi te według doniesień naukowych są bardzo skuteczne.
Metoda jest ponadto małoinwazyjna. Nacina się tylko ok. 1,5 cm śluzówki pochwy poniżej zewnętrznego ujścia cewki moczowej a znieczulenie przewodowe pozwala na uniknięcie usypiania pacjentki. W niektórych przypadkach (jeśli nietrzymaniu moczu towarzyszy obniżanie się lub wypadanie macicy i ścian pochwy), zabieg można poszerzyć o plastykę krocza i ścian pochwy w tym samym znieczuleniu.


Należy podkreślić, że u zdecydowanej większości pacjentek uzyskuje się całkowite ustąpienie dolegliwości lub wybitne ich zmniejszenie, co pozwala im przywrócić komfort życia.

Cenniki
cennik poradnie
cennik szpital
cennik medycyna estetyczna