Napisz do nasz maila Rejestracja online Zobacz nas na Youtube Zobacz nas na Facebooku Zadznoń do nas przez Skype - login: medykcentru

Jesteś tutaj

Strona główna » Medycyna estetyczna » Zabiegi

Laserowe usuwanie popękanych naczynek

Rozszerzone naczynka krwionośne stanowią częsty problem dotykający zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Pojawiają się one zazwyczaj na twarzy, dekolcie i nogach.Nie jest to jedynie defekt estetyczny,ale także mogą stanowić objaw różnych schorzeń żył. Z tego względu powinny być leczone, aby nie dopuścić do ewentualnych schorzeń.

Laser Duetto MT jest stosowany do skutecznego i szybkiego laserowego zamykania i eliminowania prześwitujących przez skórę naczynek.

Efekt:

Wynikiem zabiegu jest całkowite zniknięcie nieestetycznych naczynek, a w konsekwencji uzyskanie pięknej skóry o jednolitym kolorycie. Czas osiągnięcia pełnego, oczekiwanego efektu laserowego zamykania naczynek  zależny jest przede wszystkim od wielkości leczonych zmian. U części pacjentów kompletny efekt pojawia się już po pierwszej sesji, jednak najcześciej zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie – najlepiej w odstępach 3-4 tygodni.

 

Przygotowanie do zabiegu:

  • skóra przed zabiegiem powinna zostać dokładnie wydepilowana,
  • na kilka tygodni przed zabiegiem należy unikać korzystania z solarium lub innego rodzaju intensywnych kąpieli słonecznych,
  • w dniu zabiegu należy bezwzględnie zrezygnować z picia alkoholu

Sama procedura zabiegowa jest niezwykle krótka i sprawna – trwa od kilku do maksymalnie kilkunastu minut.  Zabieg nie wymaga znieczulenia, jako że urządzenie jest wyposażone w specjalną głowicę chłodzącą leczony obszar, co pozwala uniknąć przegrzania skóry i ewentualnych poparzeń. Jedyne odczucia, jakie towarzyszą pacjentowi podczas przeprowadzania procedury to lekkie uczucie gorąca i możliwe szczypanie. Laser działa poprzez wybiórcze działanie na hemoglobinę (wybiórcza fototermoliza). Co istotne, nie uszkadza w tym momencie termicznie tkanek, które ją otaczają. Światło laserowe jest wchłaniane przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych. Powstające wówczas ciepło, niszczy ściany naczyń krwionośnych oraz powoduje fotokoagulację.

Po zakończeniu zabiegu możliwe jest wystąpienie u pacjenta lekkiego obrzęknięcia i zaczerwienienia skóry, które utrzymuje się maksymalnie do kilku dni.  Obszar poddawany zabiegowi powinien być chroniony przed ekspozycją na słońce przez minimum dwa tygodnie po zabiegu.Przez kilka dni po zabiegu należy zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego. Nie powinniśmy korzystać z solarium,sauny i gorących kąpieliJeśli w trakcie zabiegu zamykane są naczynka na kończynach dolnych warto stosować specjalistyczne rajstopy lub pończochy  uciskowe.   

 

Przeciwskazania:

  • ciąża,
  • bielactwo, nowotwór  skóry, łuszczyca,
  • przyjmowanie niektórych leków: retinoidy, leki psychotropowe, antybiotyki tetracyklinowe,
  • skłonność do bliznowców,
  • świeża opalenizna

 

eRejestracja w Medyk Centrum

def