Napisz do nasz maila Rejestracja online Zobacz nas na Youtube Zobacz nas na Facebooku Zadznoń do nas przez Skype - login: medykcentru

Jesteś tutaj

Strona główna

Laserowe obkurczanie pochwy Warszawa

Czym jest laserowe obkurczanie pochwy?

Laserowe obkurczanie pochwy jest nowoczesną metodą niewymagającą operacji. Nie musisz już obawiać się stresu związanego z operacją. Metoda ta jest bardzo bezpieczna i nie niesie za sobą żadnego ryzyka powikłań.

Na czym polega laserowe obkurczanie pochwy?

Do zabiegu wykorzystuje się MonaLisa Touch, który oddziałuje na ścianki pochwy, które z czasem obkurczają się. Jest to fototermiczne, nieablacyjne napięcie i obkurczenie pochwy.

Jakie są wskazania do tego zabiegu?

  • brak satysfakcji ze współżycia
  • mniejsze doznania lub ich brak w trakcie stosunku
  • luźność pochwy wywołana np. porodem naturalnym
  • luźność pochwy po okresie menopauzy

Jak działa ten zabieg i jaki jest jego efekt?

Wiązka laserowa stymuluje kolagen w błonie śluzowej pochwy i powięzi wewnątrzmiednicznej. W efekcie tego zabiegu tkanki stają się bardziej napięte i elastyczne, zmniejsza się obwód pochwy (jest ciaśniejsza), polepszają się doznania seksualne, znacznie poprawia się jakość i komfort życia po zabiegu.

Ile zabiegów muszę wykonać?

Ilość ta zależy od stopnia rozciągnięcia tkanek w pochwie. Zazwyczaj wystarcza wykonanie tylko jednego zabiegu. W razie potrzeby procedurę można powtórzyć po miesiącu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu obkurczania pochwy:

  • infekcje w obrębie pochwy

Uwaga!

Przed zabiegiem musisz się przebadać i wyleczyć ewentualne przypadłości! Tak czy tak zostaniesz przez zabiegiem skontrolowana ale jeżeli Ci coś dolega wylecz to najpierw. Konsultacja z nami wskazana.

Zalecenia po zabiegu:

Nie wolno utrzymywać stosunków płciowych przez miesiąc od zabiegu. Możesz wrócić do codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Możliwe jest wystąpienie przesięku surowiczego zalecamy stosowanie podpasek do momentu, aż ewentualny przesięk nie ustąpi.

Ile czeka się na efekt zabiegu?

Efekt pojawia się około miesiąca czasu po zabiegu i utrzymuje przez minimum dwa lata.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Młode mamy mogą się cieszyć efektem przez lata lub do następnego porodu. Po nastepnym porodzie istnieje ryzyko nadmiernego rozciągnięcia tkanek. Nie zawsze się tak dzieje, także po kolejnym porodzie problem nie wystąpi w ogóle lub wystąpi w mniejszym stopniu.
Zaleca się regularne ćwiczenie mięśni Kegla. Takie ćwiczenia podtrzymują efekt na dłużej.

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

W MEDYK CENTRUM problemy z nietrzymaniem moczu można leczyć metodą laserową.

Cena zabiegu tylko 1000 zł - rewitalizacja przedsionka pochwy i krocza w cenie zabiegu.

eRejestracja w Medyk Centrum

def